Za konferencyjnym stołem zasiada kilku odkurzonych – z okazji euro elekcji – celebrytów polityki. Podstarzały rezoner w kwestii „Polska – Spichlerz Europy” Podkański, ekspert kontestacji akademickiej w retoryce quasi-jednoznacznego języka ekonomii Darek Grabowski, dociekliwy eksplorer Ducha Prawości Dobrosz, wreszcie Młody Bojownik o Reprodukcję „Słonia Polskiego”, w służbie patriotyzmu pluralistycznego, w ramach tzw. „Europy Ojczyzn” Artur Zawisza. W krótkich ”żołnierskich” słowach prezentuje świetne, w jego epitetach, sylwetki swoich sąsiadów przy stole konferencyjnym, pod auspicjami Porozumienia Politycznego LIBERTAS. Każdy z nich zajmuje uformowaną samoćszeć „kanapę” , czy „kanapkę” sympatyków jedynie słusznej estetyki życia politycznego”, zarejestrowaną zapobiegliwie jako partia polityczna. Inflacja porywających nazw, jak „Naprzód…”, „Piast”, etc,, wymyślonych – przyjętych przez owych osobników, dla sklejonych na swoją modłę „kanap”, grupek i środowisk politycznych, nie zmienia zasadniczo ich wartości „zjednoczeniowej”. Z „zamkniętymi oczami” można było przewidywać trend zjednoczeniowy. Bowiem każdy z nich charakteryzuje się medialną wyrazistością, z jednoczesnym równie ewidentnym brakiem politycznej skuteczności. Zatem, „Kupą Waszmościowie! W kupie siła i moc”!
Niestety upodobanie w/w osobników do radykalnej retoryki w każdej niemal kwestii, kłóci się z umacnianym przez media Ideałem Osobowości „Euro-biurokraty”. To klasyczny urzędas, wedle Heinricha Manna zawsze gotowy z pokorą być „zdeptany” przez urzędasa wyższej rangi, aby z kolei sam móc zdeptać podwładnego, mierny-bierny-ale wierny Idei Glaiszachtowania Wszelkiej Odrębności Narodowej w imię Prawa Unijnego, osobnik zawsze lojalny wobec Komisarzy Unijnych, wyzuty z manifestacji cech osobniczych na rzecz demonstracji lojalności grupowej! Mówi się jednak, że w korupcji jest niezwykle utalentowany, zachłanny, i zarazem zręczny! Podwójne standardy moralności w tej zbieraninie to podobno powszedniość w relacji życie organizacyjne – życie osobiste… „Carpe Diem „ w życiu osobistym, to przecież marzenie każdego zwykłego „zjadacza chleba”! Po co Euroelektorat bierze udział w „Wyścigu Szczurów”? Skąd popularność najbrutalniejszych skandali i przekrętów? Jak należy zdobyć Pierwszy Milion? Kontestacja, jakiekolwiek bądź proweniencji, zarejestrowana i prezentowana w mediach, to w globalizacji Totalnego Egoizmu jedyna szansa bycia zauważonym! Bycia „Very Important Person”! Cóż, nawet komisarzom unijnym ręce zginają się do siebie!
Jeżeli dla zaboru mienia lub z innych pobudek pozbawisz życia bliźniego, możesz być ścigany listem gończym….Ale jak uda ci się ukraść miliardy, albo poślesz na śmierć tysiące, dziesiątki tysięcy bliźnich, to już tylko statystyka! To w terminach statystyki dominanta! A TY, wówczas, jako obiekt wszystkożernych mediów, staniesz się na przykład Idolem! Twoje awatary będą bohaterami gier komputerowych dla młodych szczawi! Tabloidy będą pełne Twoich fotografii i fantazji na Twój temat!
Na co więc mogą liczyć nasi Niezmordowani Herosi Stylu „Pod Prąd”?
Po pierwsze, na względnie stałą Frakcję Zawistników! Tak samo jak Wszyscy gapią się w telewizor na „Jak oni śpiewają”, „You can Dance”, „Tańce z gwiazdami”, „Gwiazdy tańczą na lodzie”, etc. Każde potknięcie cele brytów jest źródłem rozkoszy! Kłótnie między gwiazdami są z talentem i potężnymi emocjami komentowane nie tylko na bezpłatnych portalach! Wyzwiska i epitety przy tej okazji emitowane przez internautów, telewidzów, korespondentów za pomocą sms, dowodzą skali nienawiści i agresji, która musi znajdować gdzieś jakieś ujście, inaczej kiepska polska służba zdrowia znalazłaby się w stanie zawału faktycznymi zawałami! Jako że zdarza mi się być samemu adekwatnym przykładem takich reakcji, być może zagłosuję „Pod Prąd”? Może mi się zrobi lżej, kiedy coś zrobię na przekór Większości?
Po drugie, jak Herosi Stylu „Pod Prąd”, mogę się poczuć Kontestatorem Elitarnym Mądrej Mniejszości, co nie ma zamiaru słuchać Głupiej Większości! Choćby przez chwilę! Choćby na czas Euroelekcji!
Kiedy, jak zwykle w życiu, i w polityce, tzw. Mądra Mniejszość swoje zaburzenia wielkościowe ustabilizuje na Zwykłej Mniejszości, a tzw. Głupia Większość pozostanie Elektoratem, wszystko wróci do normy… Czy Elektorat znów rzekomo oszukany? Demokracja Waszmościowie! Ta sama dla Większości, i nie taka sama dla Mniejszości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *